See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Organisations och ledarskapskonsulter
Beskrivning: Värmdö kommun inrättar ett dynamiskt inköpssystem för organisations och ledarskapskonsulter. Se handling Upphandlingsdokument. Ansökan till det dynamiska inköpssystemet går att göra löpande. Ansökan kan göras till ett eller flera områden. Följande är områdena i det dynamiska inköpssystemet: Verksamhetsutveckling och strategi Ekonomistyrning Process och organisationsutveckling Analys och metod HR/ kompetensförsörjning Chefs och ledarskapsstöd Se bilaga - Krav på tjänsten, för en exemplifierande beskrivning av vad respektive område kan tänkas omfatta. Uppdragens omfattning specificeras vid respektive avrop. Det dynamiska inköpssystemets giltighetstid är 8 år från det att den har publicerats. Beställaren har möjlighet att ändra giltighetstiden för det dynamiska inköpssystemet under dess giltighetstid. Under perioden 2023-06-21 till och med 2023-07-31 så kommer inga frågor att besvaras.Handläggningstiden av inkomna ansökningar är också förlängd och gäller till och med 2023-08-31.Som beskrivs i underlaget kommer leverantörer kunna anmäla sig löpande efter även efter det att den initiala anmälningstiden passerats.De första anbudsförfrågningar i det dynamiska inköpssystemet beräknas skickas ut först efter 2023-09-01.Bilagor som bifogats kommer att användas och tillämpas utifrån uppdragens karaktär och komplexitet men har bifogats för er kännedom. I kommande uppdragsbeskrivningar kommer vi definiera vilka bilagor som skall tillämpas i det specifika uppdraget)
Föregående meddelande: 2669-2023
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Verksamhetsutveckling och strategi
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:86914:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79420000 Managementtjänster
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Ekonomistyrning
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:86914:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Process och organisationsutveckling
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:86914:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Analys och metod
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:86914:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: HR/ kompetensförsörjning
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:86914:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Chefs och ledarskapsstöd
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:86914:Lot:6