725152-2023 - Resultat
Sverige – Programvaruutvecklingstjänster för tidsredovisning eller personal – Förmånsportal
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelFörmånsportal
BeskrivningSISAB ska upphandla en förmånsportal för medarbetarna. Portalen ska kunna erbjuda olika former av förmåner som exempelvis friskvård, löneväxling, lunchförmån mm. Avtalsförlaga publiceras senare.
Intern identifierareSISAB 2023/179
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72212450 Programvaruutvecklingstjänster för tidsredovisning eller personal
Ytterligare klassificering (cpv): 48311000 Programvara för dokumenthantering, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal, 48810000 Informationssystem, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareFörmånsportal