See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kommunikationstjänster
Beskrivning: Karlshamn kommun bjuder in till anbudsgivning avseende kommunikationstjänster. Upphandlingen är indelad i två anbudsområden som utvärderas separat. Anbudsområdet 1 avser Strategisk kommunikationsrådgivning och innefattar bland annat uppdrag inom leverans av myndighets- och samhällskommunikation, varumärkesstrategi och undersökning och analys. Inom anbudsområdet kommer en avtal teckas med en leverantör. Anbudsområde 2 avser produktion med inriktning formgivning och visuell kommunikation som innefattar bland annat uppdrag inom orginalframställning, genomförande av kampanjer och textproduktion. Inom anbudsområdet kommer en avtal teckas med en leverantör. Upphandlingen gör tillsammans med nedan myndigheter där Karlshamn Kommun samordnar upphandlingen. Karlshamn Hamn, org.nr: 556016-9467 Karlshamnfastigheter, org.nr: 556188-5160
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Strategisk kommunikationsrådgivning
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94591:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 39294100 Informations- och marknadsföringsprodukter, 79340000 Reklam och marknadsföring, 79342000 Marknadsföring, 79300000 Marknadsundersökningar och ekonomiska undersökningar; opinionsundersökningar och statistik, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Produktionsbyrå med inriktning på formgivning och visuell kommunikation
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94591:Lot:2