725206-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – VA-utrustning – Ramavtal VA-material
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal VA-material
BeskrivningTyresö kommun har ett kontinuerligt behov av VA-material (vatten och avloppsmaterial) för att säkerställa att kommunens fastigheter och offentliga lokaler fungerar optimalt. Detta material är avgörande för att upprätthålla en säker och hälsosam miljö för invånare och besökare.
Intern identifierareKSUH/2024:79
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 39715300 VA-utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 42130000 Kranar, ventiler och liknande anordningar, 42997000 Rörledningsutrustning, 44100000 Konstruktionsmaterial och tillhörande föremål, 44160000 Rörledningar, ledningar, foderrör, rör och liknande föremål, 44163000 Rörledningar och armatur, 44163100 Rörledningar, 44163110 Avloppsledningar, 44163111 Avloppsrör, 44163200 Rörledningsarmatur, 44164000 Foderrör och rörledningar, 44164100 Foderrör, 44164200 Rörsystem, 44164300 Rörmaterial, 44164310 Rör och armatur
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelMalldel