725259-2022 - ResultatSverige-Norrköping: Virke
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Leverans av timmer, virke och trävaror region Nord
Referensnummer: 2022-16438
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03419000 Virke
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar leveranser av timmer, virke och trävaror för Kriminalvårdens region Nord.
Avtalet är ett ramavtal med förnyad konkurrensutsättning där varje beställning föregås av avropsförfrågan till ramavtalsleverantörerna.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03410000 Trä, 03419100 Virkesvaror, 44191000 Diverse byggmaterial av trä
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen