725553-2022 - ÄndringSverige-Uppsala: Snittblommor
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Blommor
Referensnummer: UH 2022/39
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03121200 Snittblommor
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppsala universitet avser att upphandla ett nytt ramavtal som omfattar leverans av snittblommor i buketter, arrangemang av olika slag, gröna växter, blommande växter samt begravningsbinderier.