Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
System och tjänster för visning på digitala informationsskärmar
Referensnummer: 21RS8147
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72268000 Tillhandahållande av programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser system och tjänster för visning av innehåll på digitala informationsskärmar till Regionen.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48000000 Programvara och informationssystem, 48500000 Programvara för kommunikation och multimedia, 48520000 Programvara för multimedia, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72250000 System- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen