2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal konsulter
Beskrivning: Upphandling omfattar Ramavtal inom projektering, projektledning, besiktning samt sakunninga inom tillgänglighet, brand, och skyddsrum för samtliga tekniker och arkitekttjänster.
Intern identifierare: 25/175
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000