725739-2022 - ResultatSverige-Stockholm: Elektricitet
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elupphandling Gnesta
Referensnummer: 22/2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
09310000 Elektricitet
II.1.4.
Kort beskrivning
Gnestakommun, Gnestahem AB, Gnesta Förvaltnings AB och Gnesta Centrumfastigheter AB ber härmed intresserade elförsäljningsbolag att inkomma med ett anbud på ett tidsbundet elavtal som omfattar den upphandlande enhetens anläggningar för period 2025-01-01 till 2026-12-31 med två optionsår.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
65310000 Eldistribution
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen