72574-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinska förbrukningsartiklar – Munskydd, andningsskydd och ansiktsskydd 2026
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelMunskydd, andningsskydd och ansiktsskydd 2026
BeskrivningUpphandling av munskydd, andningsskydd och ansiktsskydd
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelMunskydd, andningsskydd och ansiktsskydd