2. Förfarande
Förfarande
Titel: Fredagstomten 23 - Ny förskola och Solvädersbyn 60 – Ny förskola.
Beskrivning: Entreprenaden är en totalentreprenad där nybyggnation av två förskolor upphandlas samtidigt, uppdelat i två huvuddelar. Entreprenaderna kommer att pågå parallellt med färdigställandetider som ligger förskjutna ca två månader.
Intern identifierare: SFF-2025-00639
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning, 45214100 Bygg- och anläggningsarbeten: förskolebyggnader, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000