Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tandtekniska tjänster
Referensnummer: RS 2017/913
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85130000 Tandläkarvård och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av tandtekniska arbeten som räknas som specialanpassade medicinska produkter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33130000 Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter, 33138000 Produkter för tandproteser och tandreglering, 85131000 Tandläkarvård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen