72575-2019 - ResultatSverige-Malmö: Golvläggning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Golvläggning
Referensnummer: 2018MKB-3615
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45432110 Golvläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
MKB avser att handla upp ett ramavtal för golvläggning,
Avsikten är att tilldela en entreprenör per fastighetsområde.
Ramavtalet omfattar löpande avrop av golvläggning i enskilda rum, lägenheter eller lokaler.
Avtalet omfattar inte golvläggning i våtutymmen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45432100 Golvläggning och beläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen