725896-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Uddevalla: Reparation och underhåll av hissar
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Servicearbeten och mindre entreprenader - Hiss
Referensnummer: KS 2022/669
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50740000 Reparation och underhåll av hissar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingens syfte är att tillgodose beställarens behov av entreprenadarbeten gällande löpande service och underhållsarbeten och ombyggnadsarbeten och reparationer mm av hissar.
Tjänsten omfattar ett funktionsserviceavtal med periodisk tillsyn, jourverksamhet beredskap 24 timmar/dygn, förebyggande och avhjälpande underhåll samt reparationer och enstaka ombyggnader/moderniseringar av hissar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45313100 Hissinstallationer, 50750000 Underhåll av hissar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen