Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Försäkringsupphandling Strömsunds Hyresbostäder
Referensnummer: 18/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 66500000 Försäkrings- och pensionstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Försäkringsupphandling Egendoms-, ansvars- och motorfordonsförsäkring
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 66510000 Försäkringar, 66512000 Olycksfalls- och sjukförsäkringar, 66513000 Rättshjälps- och allriskförsäkringar, 66514000 Fraktförsäkringar och försäkringar med anknytning till transport, 66515000 Skadeförsäkringar, 66516000 Ansvarsförsäkringar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen