See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Besiktningstjänster för myndighetsrelaterade besiktningar
Beskrivning: SÖRAB välkomnar leverantörer att lämna anbud på besiktningstjänster för myndighetsrelaterade besiktningar! Upphandlingen består av 4 olika anbudsområden och anbudsgivare kan välja att lämna anbud på ett eller flera områden: Anbudsområde A, Revisionsbesiktning av brandlarm Anbudsområde B, El-revision Anbudsområde C, portar, tryckkärl och traverser Anbudsområde D, OVK (Obligatorisk ventilationskontroll) Välkomna med ert anbud!
Intern identifierare: UH2024-14
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71631400 Teknisk besiktning av tekniska konstruktioner
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71630000 Teknisk besiktning och provning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: A. Revisionsbesiktning av brandlarm
Beskrivning: SÖRAB välkomnar leverantörer att lämna anbud på besiktningstjänster för myndighetsrelaterade besiktningar! Upphandlingen består av 4 olika anbudsområden och anbudsgivare kan välja att lämna anbud på ett eller flera områden: Anbudsområde A, Revisionsbesiktning av brandlarm Anbudsområde B, El-revision Anbudsområde C, portar, tryckkärl och traverser Anbudsområde D, OVK (Obligatorisk ventilationskontroll)
Intern identifierare: A. Revisionsbesiktning av brandlarm
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: B. El-revision
Intern identifierare: B. El-revision
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: C. Portar, tryckkärl och traverser
Intern identifierare: C. Portar, tryckkärl och traverser
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: D. Obligatorisk ventilationskontroll (OVK)
Intern identifierare: D. Obligatorisk ventilationskontroll (OVK)