2. Förfarande
Förfarande
Titel: Förbehandlingsanläggning för matavfall linje 2, mottagningsficka och depacker
Beskrivning: Denna upphandling syftar på att leverera och installera en mottagningsficka med en kapacitet på ca 50 m³ och en depacker med en kapacitet på 10 ton per timme. Upphandlingen avser även en transportskruv mellan dessa. Borlänge Energi kommer att bygga en till linje till sin förbehandlingsanläggning för matavfall. Behovet är uppdelad i följande fyra upphandlingar: Mottagningsficka och depacker (Denna upphandling) ABBE 2025/405 Cyklon med sandavvattnare ABBE 2025/406 Efterbehandling av rejekt ABBE 2025/407 Tankar för slurry, spädvätskor och cyklon ABBE 2025/408
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45222100 Byggnation av avfallsanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:114140:Lot:1