2. Förfarande
Förfarande
Titel: 2024 Personalgåvor Region Norrbotten
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal på personalgåvor i form av fysiska och digitala gåvokort (enfunktionsvouchers) för leverans till Region Norrbotten. Med gåvokort avses värdebevis med ett på förhand fastställt värde som används för att välja produkter från ett utvalt sortiment i en digital portal under en begränsad tid. Med gåvokort avses inte presentkort. Gåvokorten kommer att köpas in till medarbetare som julgåvor, pensionsgåvor samt jubileumsgåvor efter 25 års anställning. Leverantören ska erbjuda ett brett sortiment med gåvor av god kvalitet och allmänt kända varumärken inom de kategorier som framgår i upphandlingsdokumenten. Upphandlingsdokumenten innehåller samtliga förutsättningar och krav som gäller för anbudsgivningen. Upphandlingen genomförs i enlighet med Lag (2016:1145) om offentlig upphandling (LOU).
Intern identifierare: 24/202
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 18530000 Presenter och priser
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000