2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bränslehantering och bränslebearbetning för Gävle Kraftvärme AB
Beskrivning: Beställaren upphandlar ramavtal för skötsel av bränsle på bränsleplan samt sönderdelning, virvelströmsseparering och övrig hantering av returträ. Entreprenören tillhandahåller personal och erforderliga maskiner som behövs för uppdragen.
Intern identifierare: 49389
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45520000 Uthyrning av schaktutrustning med maskinskötare
Ytterligare klassificering (cpv): 45251140 Anläggningsarbeten för värmekraftverk, 60182000 Uthyrning av industriella fordon med förare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Bränslehantering och bränslebearbetning för Gävle Kraftvärme AB