726143-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avfallscontainrar – Containrar inkl. reservdelar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelContainrar inkl. reservdelar
BeskrivningUpphandlingen avser ett ramavtal med två anbudsområden, anbud kan lämnas på delar eller hela omfattningen vilket innebär att avtal kan tecknas med en eller flera leverantörer. Anbudsområde A - inköp av Containrar inklusive reservdelar samt tillbehör. Anbudsområde B - inköp av ÅVS-containrar. Beställaren avropar löpande efter behov. Observera att uppdragets omfattning för samtliga avropande enheter endast är uppskattad nedan och gäller utan förbindelse.
Intern identifierareABV 2022/0634
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 44613800 Avfallscontainrar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningContainrar inkl. reservdelar
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAnbudsområde A
BeskrivningContainrar och tillbehör
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelAnbudsområde B
BeskrivningÅVS-containrar