2. Förfarande
Förfarande
Titel: Digitala inköp samt varuplock av dagligvaror
Beskrivning: Inköp av dagligvaror via digital lösning till brukare inom hemtjänste i Sävsjö kommun
Intern identifierare: 23/072
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 55900000 Detaljhandelstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 15100000 Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter, 15200000 Beredd och konserverad fisk, 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter, 15400000 Animaliska eller vegetabiliska oljor och fetter, 15500000 Mejeriprodukter, 15600000 Spannmålsprodukter, stärkelse och stärkelseprodukter, 15800000 Diverse livsmedel, 15900000 Drycker, tobak o d
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000