Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård - Lulebo AB
Referensnummer: 202208
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90911200 Städning av byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser entreprenader omfattande städning av trapphus och övriga gemensamma utrymmen m.m. i enlighet med förfrågningsunderlaget och däri förtecknade handlingar.
Anbud kan lämnas för hela eller delar av entreprenaden. Anbudsgivaren kan i anbudet ange hur många områden den maximalt vill erhålla.
Entreprenaden är uppdelad i 4st olika områden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 70 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90911200 Städning av byggnader, 90911300 Fönsterputsning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen