2. Förfarande
Förfarande
Titel: RAMAVTAL FÖR SANERINGSUPPDRAG
Beskrivning: Upphandlingen har nu avslutats. Lulebo Ab tackar alla anbudsgivare. Tilldelning har skett i enighet med Upphandlingsdokumenten.
Intern identifierare: 202304
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 45262660 Asbestsaneringsarbete, 90650000 Avlägsnande av asbest, 90722200 Miljösanering, 90900000 Städning och renhållning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Uppdraget omfattas i huvudsak av löpande och planerade arbeten med: • sanering i samband med brand • asbests- och PCB sanering inkl. transport. • Övrig sanering (ex Nikotin, dödsfall, torrkokning mm) • sanering (inklusive tömning, bortforsling och städning) av misär-/vanvårdslägenheter. Uttorkning av vatten ingår INTE i denna upphandling, utan sköts via en separat upphandling.
Intern identifierare: RAMAVTAL FÖR SANERINGSUPPDRAG
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Förlängning av avtalet kan ske maximalt 3 gånger med en total maximal förlängning om 36 månader