2. Förfarande
Förfarande
Titel: VVS- och yttre VA-materiel
Beskrivning: Upphandlingen avser leverans och i vissa fall avhämtning av VA- och VVS-materiel. Upphandlingen är uppdelad i följande delområden: Del A. VA- materiel Del B. VVS-materiel
Intern identifierare: 2023-00096IN
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning)
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete, 50000000 Reparation och underhåll, 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000