726649-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – Ramavtal för mark- och beläggningsarbeten
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal för mark- och beläggningsarbeten
BeskrivningHuddinge kommun, tillsammans med Nykvarnskommun, avser upphandla nytt ramavtal avseende mark- och beläggningsarbeten.Arbeten som kan bli föremål för avrop/beställning inom ramavtalet är bland annat, utbyggnad och ombyggnad av vägar samt gång- och cykelbanor, ny- och ombyggnad av parkanläggningar, anläggning av utegym, hundrastgårdar och lekparker, anläggning av busshållplatser samt genomförande av trafiksäkerhetsåtgärder, finplanering och övriga markarbeten, fräsning och omläggning av asfalt på kommunens vägar och ytor samt VA samt överiga ledningsarbeten.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109130:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45236000 Markanläggning, 45233222 Vägbeläggningsarbeten
Optioner
Beskrivning av alternativen2+1+1