2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bemanning socionomer
Beskrivning: Upphandlingen omfattar bemanningstjänster avseende socialsekreterare, biståndshandläggare, LSS-handläggare, boendesamordnare eller placeringssamordnare och chefer för kortare och längre perioder.
Intern identifierare: KSUH/2025:51
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandets viktigaste kännetecken: Öppet förfarande
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79610000 Personalförmedling
Ytterligare klassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster, 85321000 Administration inom socialtjänsten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000