2. Förfarande
Förfarande
Titel: balning Fågelmyra
Beskrivning: Uppdraget syftar till att fylla AB Borlänge energis behov av balning av hushållsavfall vid Fågelmyra avfallsanläggning. Huvuddelen kommer vara hushållsavfall men verksamhetsavfall kan förekomma.
Typ av förfarande: Öppet
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120126:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34140000 Tyngre motorfordon