2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kemikaliehanteringssystem
Beskrivning: Upphandlingen avser ett Kemikaliehanteringssystem. Följande huvudkomponenter ingår i upphandlingen: Ett system för registrering och spårbarhet av kemikalier, vilket möjliggör enkel åtkomst och hantering av kemikaliedata. Funktioner för inventering, riskbedömning och säkerhetsdatabladshantering, vilket säkerställer att bolaget följer gällande arbetsmiljö-, säkerhets- och miljölagstiftning. Teknisk support och utbildning för användare, för att säkerställa smidig implementering och användning av systemet.
Intern identifierare: UH 24-33
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 48100000 Programvara för särskild industri, 48460000 Programvara för analys, forskning, matematik eller prognos, 48517000 IT-programvara, 48600000 Programvara för databas och operativsystem, 48810000 Informationssystem, 72250000 System- och stödtjänster, 72263000 Programimplementation, 72268000 Tillhandahållande av programvara
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Se upphandlingsdokument
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48800000 Informationssystem och servrar
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Generell del
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48800000 Informationssystem och servrar, 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72500000 Datortjänster