726692-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Konsulttjänster för projektledning – Projektledare/ lokalplanerare
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelProjektledare/ lokalplanerare
BeskrivningUpphandlingen omfattar uppdrag som lokalplanerare, hyresgästrepresentant och projektledare för hyresgästen RISE. Som lokalplanerare och projektledare är konsultuppdraget att som representant för Fastighets- och serviceenheten driva lokalprojekt åt våra divisioner, avdelningar och enheter genom hela lokalförsörjningsprocessen. Arbetet kommer att bedrivas i tätt samarbete med berörda byggherrar och hyresvärdar.
Intern identifierare23/98
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72224000 Konsulttjänster för projektledning
Ytterligare klassificering (cpv): 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000