72675-2021 - ResultatSverige-Kristianstad: Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Laboratorieteknisk inredning
Referensnummer: 2020-O000149
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
Köp av laboratorieteknisk inredning i samband med uppförande av servicebyggnad 57 vid Skånes universitetssjukhus i Malmö.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning, 38500000 Apparater för kontroll och provning, 39180000 Laboratoriemöbler, 42931100 Laboratoriecentrifuger och tillbehör
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen