72676-2021 - ResultatSverige-Kristianstad: Läkemedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
2020-O000899 LM Onkologi, gynekologi, hud, diverse läkemedel 2020
Referensnummer: 2020-O000899
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33600000 Läkemedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av läkemedel på rekvisition inom onkologi, gynekologi, hud, vätsketerapi.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
LM Onkologi, gynekologi, hud, diverse läkemedel 2020
Del nr: 2020-O000899
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Läkemedel