See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Licensförsörjning Ramavtal
Beskrivning: Upphandlingen avser att upphandla en licenspartner som tillhandahålla kommunens samlade behov av licenser
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48218000 Programvara för licenshantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92485:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd