726905-2025 - Resultat
Sverige – Måltidsleveranser – Mat- och varutransporter
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelMat- och varutransporter
BeskrivningLysekil kommun upphandlar mat- och varutransport till kommunens skolor, förskolor, LSS m.fl. Där transport av mat och matvaror sker dagligen med en bestämd rutt. Leverans ska ske 365 dagar om året, då inkluderas helgdagar. Avtalstart januari 2026, gäller i två år med eventuell förlängning 1+1år.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 55521200 Måltidsleveranser
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107624:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
Optioner
Beskrivning av alternativenEventuell avtalsförlängning 1+1år, med 1år i taget.