727076-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Norrköping: Tjänster avseende värmeisolering av byggnader
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Tiläggsisolering av vindar
Referensnummer: Unr 15/2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71314310 Tjänster avseende värmeisolering av byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar ramavtal för avrop. Entreprenören åtar sig att i erforderlig omfattning utföra Tilläggsisolering av vindar med tillhörande arbeten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45320000 Isoleringsarbeten, 45321000 Värmeisoleringsarbeten, 45421000 Snickeriarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen