727234-2022 - ResultatSverige-Gislaved: Transporter (utom avfallstransport)
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skolskjuts till Gnosjö Kommun
Referensnummer: 22-350-81
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60000000 Transporter (utom avfallstransport)
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar skolskjutsar för elever till den obligatoriska skolan inklusive särskolan och övriga turer inom skolan verksamheter under schemalagd skoltid. Det kan även förekomma övriga transporttjänster efter beställning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60000000 Transporter (utom avfallstransport), 63000000 Kringtjänster för transporter; resebyråtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Skolskjuts
6+2 år
ca 80 000 000