727309-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – Support och drifttjänster av Oracle-databaser
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSupport och drifttjänster av Oracle-databaser
BeskrivningUpphandlingen avser support och driftstjänster för Oracle-databaser inom SVA:s lokala IT-miljö. Syftet är att säkerställa en stabil, säker och effektiv drift samt tillgång till specialistkompetens.
Intern identifierareSVA 2025/795
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelMallar Docs
Intern identifierare1796940-0
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelPrisfrågor
BeskrivningUpphandlingen avser support och driftstjänster för Oracle-databaser inom SVA:s lokala IT-miljö. Syftet är att säkerställa en stabil, säker och effektiv drift samt tillgång till specialistkompetens
Intern identifierare1796941-1