727370-2022 - ResultatSverige-Lund: Järnhandelsartiklar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av järnhandelsmaterial
Referensnummer: V 2022/1978
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44316000 Järnhandelsartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av järnhandelsmaterial för Lund Universitets räkning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44111000 Byggnadsmaterial, 44500000 Verktyg, lås, nycklar, gångjärn, fästen, kedjor och fjädrar, 44511000 Handverktyg, 44512000 Diverse handverktyg, 44800000 Färger, fernissor och mastix
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen