72743-2019 - ÄndringSverige-Göteborg: Konstnärligt och litterärt skapande samt tolkningar
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konstgestaltning Lindholmens Tekniska Gymnasium
Referensnummer: N230-1004/15
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
92310000 Konstnärligt och litterärt skapande samt tolkningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av platsspecifika konstgestaltningar i ny huvudbyggnad för Lindholmens tekniska gymnasium i Göteborg.
Fast ersättning via 1 %-regeln i Göteborgs stad.