727452-2022 - ÄndringSverige-Skellefteå: Konsulttjänster för företagsutveckling
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänster verksamhetsutveckling
Referensnummer: UH/22/236
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
II.1.4.
Kort beskrivning
Skellefteå Kraft upphandlar konsulttjänster inom verksamhetsutveckling.
Om Skellefteå Kraft
Skellefteå Kraft är en av Sveriges största kraftproducenter med produktion av vind- och vattenkraft, värme och bioenergi. Vårt mål är ett Sverige som drivs av 100 % förnybar energi. Därför säljer vi bara 100 % förnybar kraft, och satsar så mycket vi orkar på investeringar och forskning.
OMFATTNING
Skellefteå Kraft AB inbjuder till anbudsgivning gällande Konsulttjänster verksamhetsutveckling, med diarienummer UH/22/236, enligt nedanstående instruktioner. och bifogade handlingar.