See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Städmaskiner
Beskrivning: Vaggeryds kommun upphandlar städmaskiner för användning i skolor och förskolor. En del maskiner avser kommunen att köpa medan en del ska hyras. Takvvärde på avtalet är satt på 5 000 000 SEK.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 42999000 Dammsugare och golvbonare för industriellt bruk
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103179:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 39713400 Golvvårdsmaskiner