72760-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Gräsklippare eller gräsklippningsmaskiner för parker eller idrottsplatser – Motordrivna småmaskiner för park och markvård
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelMotordrivna småmaskiner för park och markvård
BeskrivningInköp av motordrivna småmaskiner samt förbrukningsvaror för park- och markvård för Göteborgs Stads, Partilles, Öckerös, och Mölndals Stads verksamheter. Arbetsmaskiner som klassas som småmaskiner är till exempel häcksaxasr, lövblåsare, gräsklippare, motorsågar och snöslungor.
Intern identifierareN050U25-260
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 16311100 Gräsklippare eller gräsklippningsmaskiner för parker eller idrottsplatser
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareMotordrivna småmaskiner för park och markvård