2. Förfarande
Förfarande
Titel: Revisionstjänster
Beskrivning: Orust kommun upphandlar ett ramavtal för sakkunnigt stöd åt revisorerna i granskningen av kommunens nämnder och styrelse enligt kommunallagen och god redovisningssed. Avtalet omfattar årlig granskning, rådgivning, administrativt stöd, uppdragsgranskningar och andra tjänster som kan bli aktuella. Ramavtalet är uppdelat i tre kategorier: Uppdrag A – Årlig granskning och rådgivning Uppdrag B – Uppdragsgranskning Uppdrag C – Övriga tjänster.
Intern identifierare: Dnr. 47-2024
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79212000 Revision
Ytterligare klassificering (cpv): 79212300 Tjänster i samband med i lag föreskriven revision
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000