72798-2017 - ResultatSverige-Söderhamn: Konstgjorda blommor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Snittblommor, blomarrangemang och krukväxter.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39293200 Konstgjorda blommor
II.1.4.
Kort beskrivning
Snittblommor, blomarrangemang och krukväxter m.m.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Snittblommor, blomarrangemang och krukväxter
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03121200 Snittblommor, 39293200 Konstgjorda blommor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen