2. Förfarande
Förfarande
Titel: Maskindiskmedel
Beskrivning: Upphandlingen omfattar leveranser av storkökskemikalier såsom maskindiskmedel, torkmedel, avkalkningsmedel, specialrengöring med mera till Nyköpings kommun. Även doseringsutrustning inklusive installation, service och demontering ingår. Det omfattar kök hos förskolor, skolor och äldreomsorg, samt maskindiskmedel för hushållsmaskiner till kommunens övriga enheter.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 39831210 Maskindiskmedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119287:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 39832000 Diskmedel, 39832100 Pulverdiskmedel