Huvudsaklig verksamhet Annan verksamhet: Allmänna offentliga tjänster
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Planarkitektstjänster
Referensnummer: KS.2023.0241
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71200000 Arkitekttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdragen omfattar planarbeten inom Eslövs kommun. Uppdragen avropas av Beställaren. Konsulter som avropas från avtalet kan komma att arbeta i hela processer eller i olika skeden i projekt åt Beställaren. Uppdragen kan därmed komma att variera i storlek. I samband med avrop specificeras omfattningen av uppdraget och arbetsuppgifterna närmare.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen