728121-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Mätningstjänster – Vägytemätning av objekt, georadarmätning och friktionsmätning - Dynamiskt inköpssystem (DIS)
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelVägytemätning av objekt, georadarmätning och friktionsmätning - Dynamiskt inköpssystem (DIS)
BeskrivningUpphandlingen avser upprättandet av ett dynamiskt inköpssystem (DIS) för: - vägytemätning av objekt - georadarmätning - friktionsmätning. De leverantörer som godkänns som deltagare i det dynamiska inköpssystemet kommer att bjudas in att lämna anbud på alla köp under det dynamiska inköpssystemets giltighetstid.
Intern identifierareKOM-413017
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71355000 Mätningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71251000 Arkitekt- och byggmätningstjäster, 71311210 Konsulttjänster för vägar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelVägytemätning av objekt
BeskrivningVägytemätning av objekt
Intern identifierareVägytemätning av objekt
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelGeoradarmätning
BeskrivningGeoradarmätning
Intern identifierareGeoradarmätning
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelFriktionsmätning
BeskrivningFriktionsmätning
Intern identifierareFriktionsmätning