72822-2026 - Resultat
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – TI 2024-1100 Två plankonsulter- Detaljplanering
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTI 2024-1100 Två plankonsulter- Detaljplanering
BeskrivningNykvarns kommun har behov av konsultstöd från två planarkitekter under en period. Uppdraget är att handlägga och driva några av kommunens pågående detaljplaner och planprogram. Uppdragets omfattning: Arbetets omfattning kan variera över tid, uppskattas till minst 60 h/månad upp till högst 100 h/månad per planarkitekt
Föregående meddelande768684-2024
Intern identifierare80153
Typ av förfarandeAnnat förfarande i ett steg
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000