2. Förfarande
Förfarande
Titel: Industritekniskt utbildningsmaterial
Beskrivning: Material för utbildningssyfte inom industriteknisk utbildning. Anbud kan lämnas på ett eller flera delområden.
Intern identifierare: Änr 153418
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 42636100 Hydrauliska pressar
Ytterligare klassificering (cpv): 09330000 Solenergi, 18143000 Skyddskläder, 30213000 Persondatorer, 31200000 Eldistributions- och reglerutrustning, 31720000 Elektromekanisk utrustning, 38424000 Mät- och reglerutrustning, 38500000 Apparater för kontroll och provning, 42514000 Maskiner och apparater för filtrering eller rening av gaser, 42621100 CNC-svarv, 42637000 Maskinverktyg för borrning eller fräsning av metall, 42662000 Svetsutrustning, 48321000 Programvara för datorstödd konstruktion (CAD), 48921000 Automationssystem, 51100000 Installation av elektrisk och maskinteknisk utrustning, 71356000 Tekniska tjänster, 80511000 Personalutbildning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000