728512-2022 - ÄndringSverige-Örnsköldsvik: Anläggningsarbete
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elnätentreprenader
Referensnummer: 2022-30
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för elnätentreprenader såsom elnätstationer, kabelförläggning och gatubelysning för Övik Energi.