2. Förfarande
Förfarande
Titel: Lokalvård Kapellskär
Beskrivning: Upphandlingen avser lokalvård i Kapellskärs hamn. Avtalet omfattar lokalvård/regelmässig städning, golvvård med tillhörande tilläggstjänster i Beställarens lokaler i enlighet med detta Avtal med bilagor. Beställaren avser att teckna Avtal med en (1) Entreprenör. Grunden för utvärdering är det ekonomiskt mest fördelaktiga anbudet baserat på pris. Denna upphandling är inte delad i avtalsområden. Entreprenören ska lämna anbud på samtliga efterfrågade tjänster.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90911200 Städning av byggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102153:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90919200 Kontorsstädning